Zacząć nie jest łatwo. Wiem coś o tym. Przychodzi jednak moment, w którym trzeba wykonać ten pierwszy krok, a potem powoli, zaliczając  masę potknięć, nauczyć się chodzić. Czytając ten artykuł prawdopodobnie jesteś jeszcze przed tym pierwszym, facebookowym krokiem Twojego biznesu. Bardzo dobrze – pozwól, że podam Ci rękę i potowarzyszę w tym pierwszym etapie.

Aby założyć nowe konto Twojej firmy/marki/produktu/instytucji/biznesu musisz mieć już własne (prywatne) konto. Posługując się nazewnictwem Facebooka, Twoje konto prywatne nazywa się – PROFILEM, zaś Twoje konto firmowe nazywać się będzie STRONĄ.

W poniższych 7 krokach pokażę Ci jak, krok po kroku utworzyć nową stronę na Facebooku.

KROK 1

Zaloguj się do Facebooka jak zwykle (najwygodniej Ci będzie gdy zrobisz to na komputerze).

KROK 2

Po prawej stronie górnego paska Facebook, kliknij w trójkąt, a następnie => Utwórz stronę.

KROK 3

Wybierz typ Twojej strony. W tym miejscu zadaj więc sobie pytanie czego dotyczyć będzie Twoja strona. Masz do wyboru:

  • lokalna firma lub miejsce,
  • firma, organizacja lub instytucja,
  • marka lub produkt,
  • artysta, zespół lub osoba publiczna,
  • rozrywka,
  • strona inicjatywy lub społeczności.

Niektóre z powyższych mają do wyboru jeszcze wewnętrzne kategorie. Przejrzyj je jeśli się wahasz i dopasuj do którejś z nich swoją działalność. Nie musisz skupić się tu na 100% dopasowaniu. Ważne, aby wybrać kategorię najbardziej oddającą charakter Twojej facebookowej strony.

KROK 4

Wpisujemy dane, o które prosi nas facebook. Uwaga, w każdej z kategorii, może wyglądać to nieco inaczej, chodzi jednak przede wszystkim o podanie nazwy (spokojnie, można ją będzie później zmienić). Jeśli z jakichś powodów Facebook nie zaakceptuje podanej nazwy (już taka funkcjonuje/nie jest zgodna z regulaminem itp.) powiadomi Cię o tym czerwonym komunikatem.

KROK 5

Po wpisaniu danych, zanim klikniesz przycisk ROZPOCZNIJ, który spowoduje utworzenie Twojej strony, zwróć uwagę na zdanie:

„Klikając przycisk Rozpocznij, akceptujesz Regulamin usługi Strony na Facebooku.” Kliknij w ten link i przeczytaj regulamin. Otworzy się on w nowej zakładce Twojej przeglądarki. Nie jest długi, a zawiera ważne informacje, które powinieneś przeczytać i których znajomość z pewnością Ci się przyda w aktywnym korzystaniu z Twojej nowej strony. W regulaminie przeczytasz m.in. o zasadach ogólnych dotyczących stron, zarządzaniu stronami, ich funkcjach oraz o publikowanych treściach.

KROK 6

Gdy zapoznałeś się z regulaminem, śmiało możesz wrócić do tworzenia strony i kliknąć ROZPOCZNIJ.

KROK 7

Masz to! Twoja strona została utworzona – gratulacje! Zanim jednak „puścisz ją w świat” niezbędne jest jej poprawne skonfigurowanie. To bardzo ważny i rozbudowany temat, o którym przeczytasz W TYM artykule.

Podziel się:

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram